NBA: egy lépésre a továbbjutástól a San Antonio Spurs

A hazaiak kiváló csapatteljesítményüknek köszönhetik a győzelmet, ugyanis öten is tíz pont fölé jutottak. A Dallasnál ugyanakkor a harmadik meccs hőse, Vince Carter játszott ismét kiemelkedően, ő 28 pontot ért el és kilenc hárompontos kísérletéből hét célba talált, de ezúttal ez kevésnek bizonyult.

A 36 pontos Kyle Lowry vezette Toronto Raptors is egyetlen diadalra került a továbbjutástól azzal, hogy felülmúlta a vendég Brooklyn Nets gárdáját. A találkozó simának indult, a harmadik negyedben már 26 ponttal vezettek a hazaiak, de a tetemes előnyből mindössze kettőt sikerült megőrizniük a végső dudaszóig. A kanadai együttes – 2001 után – története során másodszor kerülhet a rájátszás második körébe.

A harmadik szerdai találkozón a Houston Rockets hazai pályán vívta ki a hatodik mérkőzést a Portland TrailBlazers ellen aratott tízpontos diadalával.

NBA
Rájátszás, főcsoport-negyeddöntők, 5. mérkőzések
Kelet:
Toronto Raptors-Brooklyn Nets 115-113
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a Raptors javára.

Nyugat:
San Antonio Spurs-Dallas Mavericks 109-103
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a Spurs javára.

Houston Rockets-Portland TrailBlazers 108-98
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a TrailBlazers javára.